مواد ریز اما لازم جهت رفتن به طرح!

مواد ریز اما لازم جهت رفتن به طرح:

الف) ام پی تری پلیر پر ازآهنگ ،جدول در صورت امکان یک لپ تاپ پر از اهنگ و فیلم و سریال.سریال هم ترجیحا یک سریال جذاب و پر حادثه باشد که چرت روزهای کشدار شما در پانسیون پاره شود و انگیزه زندگی در میان زوزه گرگان و شغالان ایجاد کند پیشنهاد سر اشپز (گریز آناتومی ، دکتر هاوس ، لاست ،کمی هم فرار از زندان!).در صورت فراموشی موارد ذکر شده خودتان را برای زندان انفرادی همراه با تلویزیون وزین صدا و سیما آماده کنید!(البته اگر تصمیم جدی برای تخصص دارید که فقط همون ام پی تری پلیر و جزوات کفایت می کنند و یک وقت گمراه این داستان ها نشوید! )
ب)جوراب:اگر همه جا معیار پختگی و ورزیدگی تعداد پیرهن های پاره شده هست در طرح معیار جوراب های پاره شده شماست مخصوصا اگر پزشک درمانی باشید!!!
ث)کتاب آشپزی: به منظور صرفه جویی در پول تلفن به مادر محترم که خورشت ال یا برنج فلان چطور درست کنم؟بهتر است حتما این کتاب را به همراه داشته باشید. شک نکنید تا آخر طرح اگر پزشکی بلد نشید حتما آشپزی بلد می شوید!
ج)کپسول آمانتادین یا زینک پلاس:با توجه به سیل بی شمار بیماران آنفولانزایی و صدها حلقی که هر روز سر مبارک شما تا ته در آن غرق می شود تا به کشف اگزودا نایل گردد از این یک مورد غافل نشوید اگر هم به علت عوارضی چون بی خوابی مایل به استفاده از آن نیستید.ماسک را فراموش نکنید!
د ) گذراندن یک دوره فشرده در عطاری سر کوچه یا خونه مادربزرگ را به شما توصیه می کنم چرا که مریض های شما عاشق خوردن جوشونده مریم گلی جهت درمان عوارض مونوپوز...شربت برونکو تی دی برای درمان فارنژیت و شوید برای کاهش فشار خون هستند!!اگر شما بگید افسرده ای و بیا کپسول فلوکستین بخور ته دلشان می گویند برو بابا!ولی اگر بگی پرتغال بخور ضد افسردگی هست ناگهان چشمانشان برقی می زند و می گویند عجب دکتر با سوادی!!!!حاضر نیستند داروخونه بروند و دارو بگیرند ولی حاضرند برای یافتن  رازیانه رنج هر سفری را متحمل شوند!کلا بیماران ما از مازوخیسم بدی رنج می برند! 
ذ)سنگ یا هاون:باور کنید خیلی به درد می خورد مخصوصا وقتی که یک کیسه گردو دارید دلتان لک زده برای نون پنیر گردو و از سر بدشانسی وسط یک بیابان طرح افتادید که هیچی دورش نیست حتی یک سنگ بزرگ مادر دار!
ر)نخ و سوزن:لازم به توضیح نیست که خیلی به درد می خورد!خیلی....
س)اگر پزشک  خانواده هستید یک کتاب راهنمای تجویز دارو برای طبابت و اوردر زنان برای جواب دادن به فرضیات عجیب مامایتان بس هست!اگر درمانی هستید یا به حرف من اطمینان ندارید خوب اوردر اطفال و داخلی هم بگیرید.
ط)جالباسی:بدون شرح!
ل)دمپایی به مقادیر فراوان چون شما یک جفت برای راه رفتن روی موکت پانسیون..یک جفت برای سرویس بهداشتی و یکی هم برای رفتن تا خانه سرایدار و دفاع در برار گربه و شغال و سوسک وووووو.......لازم دارید!
م)اگر دیر به دیر خونه می روید در فکر ماشین لباسشویی باشید و اگر پول این داستان ها رو ندارید در فکر تشت باشید تا کوزت وار لباس بشورید!
ن)اگر می خواهید مثل من عقده ای دیدن ای تی ام ماشین نشوید قبل از رفتن به طرح یک عکس از ای تی ام ماشین محلتان بگیرید و در جیبتان هم به اندازه کافی پول بگذارید که  امکانش هست تا مدتها رنگ بانک نبینید!
و) شکر گزار همراه اول باشید که پشت هر کوه تپه ای آنتن می دهد و قدر سیاری ها رو خیلی خیلی بدونید!
ه)اعصاب فولادین جهت سر و کله زدن با افرادی در حد فهم جلبک و گویش های نامفهوم و  تکرار هر روزه  این جمله:تمام می شود...این نیز بگذرد.

/ 11 نظر / 111 بازدید
نمایش نظرات قبلی
dent

عجب!!‏!!!!! بسی جالب و آموزنده...

محمد

جالب بود برای من که در روستاهای ماهنشان بودم صدق می کرد

s.r

بسی شادیم که ما طرح نداریم...[نیشخند] موفق باشی فرانه جان!

محمد

سلام. اگر از پزشکان وبلاگ نویس کسی تو امتحان دستیاری امسال قبول شده و اطلاع دارید اعلام فرمایید

دکتر فرانه جان.سلام و خسته نباشیدبابت تمام نوشته های قشنگتون[گل].راستش من چند وقته وقتی میخوام برم به face teb سر بزنم نمیره error 404 میزنه.چه اتفاقی واسش افتاده.چیکار باید بکنم.[ناراحت]

مهسا

مرسی خیلی مفید بود من دنبال یه همچین لیستی میگشتم[قلب]

شین استوک

واقعا گویا بود ... حق مطلب رو ادا کردی! و البته اعصاب پولادین برای ننوشتن نسخه جعلی واسه پرسنل

إمادیوف

ووووویی[نگران] اگه شانس منه واسه طرح میفتم پشت کوه قاف